Wszyscy wiemy, jak korzystać z telefonów komórkowych, ale nie każdy wie, jak zrobić kopię zapasową swojego smartfona z systemem Android. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza gdy telefon zostanie skradziony lub gdy ulegnie niespodziewanej awarii. Jeśli nie zrobiłeś jeszcze kopii zapasowej, oznacza to jedynie konieczność zainwestowania w nowy telefon i utratę wszystkich ważnych danych. Dlatego ważne jest, aby włączyć kopie zapasowe w chmurze dla tak wielu rzeczy, jak to możliwe, tak że logowanie konta do nowego telefonu automatycznie przenosi większość danych. Ale nie wszystko może być zarchiwizowane, dlatego zalecamy regularne wykonywanie kopii zapasowych telefonu. Istnieje kilka aplikacji firm trzecich, takich jak Titanium Backup i Helium, które pozwalają na wykonanie pełnej kopii zapasowej smartfonu z systemem Android, ale nie są one dla wszystkich, ponieważ wymaga dostępu root na telefonie i nie każdy jest świadomy procesu. Oto jak możesz wykonać kopię zapasową swojego smartfona podążając za tymi prostymi krokami...
Tworzenie kopii zapasowej w Chmurze Google
1. Na swoim telefonie, przejdź do Ustawienia > Konta
2. Kliknij Google i wybierz konto Google, które chcesz zsynchronizować, jeśli masz więcej niż jedno.
3. Włącz Synchronizuj dla usług Google. Po wykonaniu tych czynności informacje zostaną automatycznie zsynchronizowane z chmurą. Obejmuje to kontakty, zdjęcia (przesyłane do Google+), dane aplikacji, wydarzenia kalendarza, karty Chrome, dane Google Fit i wiele innych.
4. Następnie przejdź do Ustawienia > Kopia zapasowa i resetowanie
5. Na koniec wybierz opcję Kopia zapasowa moich danych. Włącz ją.
W ten sposób możesz zapisać dane aplikacji i wszystkie ustawienia telefonu, w tym hasła Wi-Fi, na swoim koncie Google. Gdy zalogujesz się przy użyciu tego konta Google na innym telefonie, wszystkie Twoje preferencje, zdjęcia (przez Google+) i kontakty zostaną automatycznie zaimportowane. Dane te są synchronizowane regularnie i wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zalogować się do innego urządzenia z tym samym kontem, aby je odzyskać. To takie proste! Nie obejmuje to jednak wiadomości tekstowych.